zaujímavosti

Naše myšlienky sú ovládané hlavne našim podvedomím, ktoré sa z väčšej časti formuje pred dovŕšením 6-teho roku života a nedá sa zmeniť len premýšľaním o ňom. Preto sila pozitívneho myslenia nebude fungovať pre väčšinu ľudí. Podvedomá myseľ je ako magnetofónový prehrávač. Nezmení sa, kým nezmeníte pásku." Bruce Lipton (vedec a autor)



Situácie ktoré prežívame a to ako ich prežívame je podmienené stavom nášho vedomia. Keď necháme ísť niektoré z našich konceptov a presvedčení, ktoré už nepotrebujeme a ktoré sú už zastarané, môžeme sa pohnúť ďalej a zažívať úplne nové stavy vedomia - prežívať prítomnosť iným spôsobom. Napríklad, veci ktoré nám pred tým vadili, nám už nevadia a následne sa prestanú diať.


Meditácia prináša množstvo benefitov, napríklad: zlepšuje imunitný systém, znižuje vysoký krvný tlak, znižuje riziká kardiovaskulárnych ochorení, znižuje zápaly v tele a astmu, znižuje stres, posiľuje schopnosť koncentrovať sa, znižuje stavy úzkosti a impulzívnosť, zvyšuje úroveň serotonínu, pozitívne ovplyvňuje náladu, pomáha pri depresii, zvyšuje kreativitu a silu vôle... (a mnoho ďalších)


Vedecký výskum potvrdzuje, že naše slová a myšlienky priamo ovplyvňujú fyzickú realitu.

Japonský vedec Dr. Masaru Emoto vystavil kryštalizovanú vodu rôznym slovám, emóciám, textom, hudbe a pod. Tieto kryštáliky vody fotografoval. Výsledky sú skutočne fantastické, pozrite si video (voda tvorí väčšinu nášho tela!) :

Nevedomá myseľ funguje automaticky podľa fixných programov - automaticky reaguje na situácie podľa predchádzajúcich uložených reakcií. Pracuje takto bez toho aby sme o tom vedome rozhodovali, či si to uvedomovali. To je dôvodom, prečo sme si väčšinou neni vedomí svojho správania. Zdá sa, že nevedomá myseľ nás riadi až na 95%! Neurovedci vravia, že nevedomá myseľ funguje rýchlosťou 40 miliónov bitov za sekundu, kdežto vedomá myseľ spracuje iba 40 bitov za sekundu, takže nevedomie je oveľa silnejšie. Sme preto obeťami svojho nevedomia a sme odsúdení na život v akomsi nevedomom automatickom móde? Samozrejme, že nie. Prácou s polaritami, cielenými mentálnymi cvičeniami a rozhovorom odhaľujeme svoje nevedomé programy a potom ich môžeme zmeniť.